Ухвалено новий закон про громадські організації

Рада ухвалила закон про громадські об'єднання

Звершилося те, чого ми так довго чекали! Верховна Рада України ухвалила закон про громадські об’єднання.

За закон у четвер проголосували 334 депутати з 420, що зареєструвалися в залі.

Член комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Василь Демчишен (фракція Партії регіонів) повідомив, що при доопрацюванні закону до другого читання були збережені всі норми, проголосовані при ухваленні проекту в першому читанні.

За його словами, закон встановлює ширший термін “громадські об’єднання” – об’єднання фізичних осіб, громадські спілки, об’єднання юридичних осіб приватного права з можливістю членства в них фізичних осіб.

Закон передбачає, що реєстрація громадських об’єднань проводиться безкоштовно. Крім того, обмежуються підстави для відмови в їх реєстрації та скорочуються терміни реєстрації до 7 днів.

Закон передбачає право громадських об’єднань зі статусом юридичної особи здійснювати підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це відповідає меті об’єднання і сприяє її досягненню.

Закон встановлює право громадських об’єднань на участь у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, утворених органами державної влади і місцевого самоврядування.

Закон також знімає обмеження в діяльності організації за територіальною ознакою, таким чином, громадські організації не будуть ділитися на місцеві, всеукраїнські та міжнародні.

Закон передбачає нову концепцію легалізації громадських організацій, що дозволить уникнути тривалої подвійної реєстрації. Зокрема, Міністерство юстиції буде здійснювати акредитацію представництв іноземних неурядових організацій, зареєстрованих відповідно до законодавства інших держав, підтверджувати статус всеукраїнських громадських організацій, запровадити єдиний реєстр громадських організацій.

Крім того, територіальні органи Міністерства юстиції здійснюватимуть експертизу установчих документів інших громадських організацій, що легалізуються як шляхом державної реєстрації, так і шляхом повідомлення про їх заснування за місцем розташування відповідної громадської організації.

Законом пропонується встановити, що державна реєстрація громадських організацій, як юридичних осіб, здійснюється на загальних підставах після проведення експертизи установчих документів територіальними органами Мін’юсту.

Цікаво, чи справді благородною є мета законодавців? Поживемо – побачимо.

За матеріалами //«Інтерфакс-Україна»

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: