Еволюція окремих видів нерівномірна

До такого висновку прийшли російські біологи, які розшифрували ДНК древньої метасеквойї, яка росла в Канаді 50 мільйонів років тому.

Відмінність між послідовностями ДНК була, за словами вчених, істотно менше очікуваної. Це може бути доказом нерівномірності еволюції окремих видів. Отримані дані, за словами вчених, говорять «про невірогідність теорії молекулярного годинника, яка має на увазі, що швидкість еволюції ДНК для всіх живих істот приблизно однакова».

Метод молекулярного годинника використовується, зокрема, в ДНК-генеології.

Вважається, що у геномах мітохондрій та Y-хромосом, так само як в ядерному геномі, з часом накопичуються мутації. Якщо мутації не погіршують роботу генів, то вони можуть зберігатися і передаватися в низці поколінь. Завдяки тому, що швидкість накопичення змін приблизно постійна в часі. Зокрема, порівнюючи кількість мутацій у різних людей, вчені можуть обчислити, як давно розійшлися їхні спільні предки.

Схоже, що науковцям ще дуже довго доведеться шукати відповідь на запитання звідки взялася людина на Землі. Адже з часом знаків запитання ставатиме тільки більше.

Джерела: http://news.eizvestia.com/news_technology/full/uchenye-nauchilis-rasshifrovyvat-dnk-vozrastom-50-mln-let, http://tsn.ua/nauka_it/vcheni-z-yasuvali-vik-yevi.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: