Пам’ятаймо справжню історію!

У 2005 році в Росії вперше стартував флешмоб “Георгіївська стрічка”. Щорічно у квітні-травні російська імперська символіка – невід’ємна складова кремлівської пропаганди – наповнює наші вулиці.

Після втрати Грузії та провалу планів взяття під повний контроль України, Кремль розпочав підготовку реваншу. Одним із символів цього процесу, по суті, і стала георгіївська стрічка.

Георгіївська оранжево-чорна стрічка використовувалася при оформленні російських імперських нагород до 1917 року.

У радянську нагородну систему вона увійшла під назвою “Гвардійської стрічки” лише 1943 року.

Йосип Сталін почав розуміти, що війна тільки “за товаріща Сталіна і Совєтскую власть” безперспективна. Виникла потреба в заходах, покликаних відродити “героїчний дух бувалих перемог” у підсвідомості військових. Перш за все – у керівного складу, який в юні роки формувався на “георгіївських стрічках”.

Одним із таких введень “нових старих” символів і стала оранжево-чорна гвардійська стрічка.

Примітно, що сучасний кремлівський режим пішов шляхом Сталіна і взяв на озброєння в інформаційній пропагандистській війні за відновлення панування на пострадянському просторі саме “георгіївську стрічку”.

Показово, що у акції використовується назва часів російської імперії – “георгіївська”(!), а не радянської – “гвардійська”.

Тож, відбувається банальна маніпуляція свідомістю громадян, які пов’язують оранжево-чорну стрічку із символами другої світової війни. Фактично всі, хто зараз долучається до акції “Георгіївська стрічка”, віддає свій голос на підтримку імперської політики Кремля, а не шанує пам’ять ветеранів.

Це варто розуміти і не потрібно недооцінювати. Згадайте, як змогла згуртувати мільйони українців у 2004 році проста помаранчева стрічка.

Тож ми повинні позбутися георгіївської стрічки і пам’ятати про справжній подвиг Перемоги, який зробили наші діди й прадіди.

За матеріалами Ярослава Макітри, “УП”.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: