Сонячні новини

Відкриття, згідно з яким Сонце – майже ідеальний куля, що зберігає свої форми незалежно від циклу, було оприлюднене 16 серпня вченими з Гавайського університету. Згідно з заявою вчених, нові дані підняли ряд нових питань, що стосуються активності внутрішніх областей сонця.
Протягом 50 років учені займалися вимірами геометричних параметрів Сонця. Але результати відрізнялися один від одного, подекуди через атмосферні спотворення зображень. Беручи до уваги ці розбіжності, вчені зробили висновок, що на форму Сонця робить вплив 11 – річний сонячний цикл.
2010 – 2012 рік – період протягом якого спостерігався перехід від мінімальної плямовиникною активності до максимальної. Вчені з Гавайського Університету, спираючись на дані, отримані від Обсерваторії Сонячної динаміки (Solar Dynamics Observatory), проводили вимірювання нашої зірки.
Всупереч очікуванням, вчені виявили, що дещо сплюснута форма Сонця досить стабільна, що вона абсолютно не залежить від циклу активності зірки. Але при цьому його форма більше наближена до сферичної, ніж передбачала теорія. В результаті виявилося, що Сонце навіть “кругліше” Землі, яка, як відомо, на 21 км сплюснута біля полюсів. Нове відкриття “ідеальних” форм Сонця може стати причиною перегляду ряду поглядів вчених на внутрішню динаміку зірки.

А тим часом нещодавно на поверхні світила з’явилася величезна чорна смуга, що розтягнулася майже на половину діаметру зірки – 800 тисяч кілометрів. Темна «тріщина» на Сонці виявилася ділянкою зниженої температури, на якій плазма фактично загнулася всередину Сонця. Це антипод сонячного протуберанця, який астрономи називають волокнами.
Темне волокно на Сонці змусило багатьох згадати давній прогноз NASA про те, що у вересні 2012 року на найближчій до Землі зірці відбудуться спалах небаченої сили. Коментуючи дослідження про небезпеки «космічної погоди», астрофізик Деніел Бейкер стверджував, що наслідки будуть порівнянні з ядерною війною або падінням гігантського астероїда.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: