Завтра розпочинається міжнародний фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки”

З 1 вересня тисячі людей в більш ніж 30 країнах світу братимуть участь у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки 2012». Мета цього конкурсу – зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити ці світлини у Вікіпедії – вільній енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів.

Конкурс був заснований 2010 року нідерландськими редакторами вікіпедії, які запропонували своїм співвітчизникам сфотографувати 50 тисяч пам’яток культурної спадщини Нідерландів. Ідея мала неабиякий успіх – нідерландська Вікіпедія поповнилася 12 тисячами чудових фотографій і наступного року вже 18 країн вирішили наслідувати нідерландський приклад, зібравши загалом понад 5 тисяч учасників, які завантажили понад 168 тисяч фотографій. Усі вони були розміщені в статтях Вікіпедії різними мовами світу.

Україна бере участь у конкурсі “Вікі любить пам’ятки” вперше. Організатор конкурсу – громадська організація “Вікімедіа Україна” підготувала перелік із 30 тисяч пам’яток культурної спадщини України, серед яких і всевітньовідомі – Софія Київська, Києво-Печерська Лавра тощо, і маловідомі, але не менш привабливі – дерев’яні церкви, палаци й садиби, помешкання видатних діячів минулого, меморіали. Найбільше таких пам’яток вдалося зібрати у Києві, Львові та Одесі.

Взяти участь у конкурсі може кожен охочий. Для цього слід зареєструватися у Вікісховищі – одному із сестринських проектів Вікіпедії, знайти пам’ятки в своєму районі, сфотографувати їх і завантажити з 1 по 30 вересня. Автори найкращих фотографій, а також учасники, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток будуть нагороджені призами, а 10 фотографій, які відбере національне журі, будуть номіновані на другий тур конкурсу, який визначить міжнародних переможців.

Вільно доступні фото для документування спадщини з усього світу

Оскільки фотографії надаються авторами під вільною ліцензією, вони не залишаться на полиці або на виставках для платного доступу. Вони будуть доступні для популярної онлайн-енциклопедії Вікіпедія і багато з фотографій будуть використані в її статтях. Будь-хто в світі зможе використати ці фотографії багаторазово для будь-яких цілей тих пір, оскільки вони опубліковані під вільною ліцензією.

«Є мільйони історично і культурно значущих пам’яток і будівель з усього світу, хоча більшість з них досі не мають вільно доступних зображень в Інтернеті. Ці важливі об’єкти часто є невідомими для більшості людей, які не мають можливості відвідати їх», – каже Lodewijk Gelauff, один із засновників першого фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» в 2010 році. «Вікі любить пам’ятки» є можливістю для добровольців усього світу, щоб продемонструвати культурну спадщину своїх країн і поділитися з усіма її зображеннями через Вікіпедію».

Скачайте безкоштовно Wiki Loves Monuments App

Обернутися навколо і сфотографувати пам’ятку поруч з вами допоможе мобільний застосунок Wiki Loves Monuments App. У цьому році Фонд Вікімедіа, некомерційна організація, яка забезпечує доступ до Вікіпедії, розробила мобільний застосунок для Android-смартфонів, доступний на складі застосунків Google. Для IOS є безкоштовний застосунок в магазині Itunes. За допомогою цих застосунків, Вікіпедисти вперше зможуть завантажувати світлини на сайти Вікімедії через свої мобільні пристрої. Застосунок покаже, які пам’ятники знаходяться поруч, і він буде доступним на різних мовах.

Фото-тур в Гонконг — головний приз

10 кращих світлини та головний приз переможцю міжнародного конкурсу будуть оголошені на початку грудня. Головний приз — фото тур в Гонконг для участі в «Вікіманії 2013» — щорічному зібранні редакторів Вікіпедії, фотографів і співробітників. З додатковою інформацію про премії можна ознайомитися на сайті фотоконкурсу.

Фотовиставка робіт-переможців конкурсу планується в листопаді цього року в приміщенні освітньої корпорації “Майстер-Клас”. Детальніша інформація та новини публікуються на офіційному сайті конкурсу – wlm.org.ua.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: