Росії пророкують масові протести і вимирання

Прочитав на УНІАН, що Центр стратегічних розробок при уряді РФ провів дослідження, присвячене політичним настроям росіян після початку третього президентського терміну Володимира Путіна.

Дослідження проводилося у вересні-жовтні 2012 року і було підготовлене для Комітету громадянських ініціатив Олексія Кудріна. Згідно з результатами проведених опитувань, росіяни “все більше говорять про можливість і бажаність революції”. 66 відсотків респондентів говорять про розчарованість владою та негативне ставлення до змін законодавства, яке стає більш жорстким.

Учені, що проводили дослідження, прийшли до висновку, що Росію чекають або масові акції протесту, або істотні перебудови в керівництві, або стагнація і вимирання. Повідомляється також, що рейтинг довіри Володимиру Путіну у вересні 2012 року впав до 42 відсотків – це рекордно низький показник з 2003 року. За прогнозом учених, в 2013 році рейтинг довіри до влади в цілому і Путіну зокрема може зрівнятися з рейтингом недовіри. У центрі проведеного дослідження виявили причини, з яких знижується рейтинг влади. На думку учасників опитувань, за час правління Путіна “не було досягнуто жодних значимих результатів. Були тільки нескінченні слова і обіцянки”. Відзначається також, що респондентам не здається реалістичним варіант зміни керівництва країни шляхом виборів. При цьому побоювання і страхи у зв’язку з подіями, які можуть супроводжувати революції, висловлюються рідше, ніж навесні. Говориться в дослідженні і про те, що ставлення “середнього класу” до Путіна змінилося за останні місяці з негативного на вороже. Однозначно негативне ставлення опитані продемонстрували і до партії “Єдина Росія”.

Разом з тим, автори доповіді, після опитування учасників протестних мітингів прийшли до висновку, що серед них більше немає єдності, яка спостерігалася ще в минулому грудні. 54 відсотки респондентів заявили про розчарування в протестному русі. Протест, на думку громадян, знижується через “відсутність яскравих лідерів і виразних ідей”.

У завершенні доповіді робиться висновок, що в разі продовження нинішнього курсу російської влади, російський народ чекає вимирання, яке характеризується “посиленням синдрому вивченої безпорадності, втратою трудових навичок, алкоголізацією, падінням народжуваності і масовим ввезенням трудових мігрантів”.

Ці висновки очевидні, але не нові. Це від 2004 року інтернетом блукає інформація, що в період між 2015 та 2022 роками Росія може розпастися принаймні на 8 незалежних держав. При цьому посилаються на експертів ЦРУ. Що ж, поживемо – побачимо. Але історичний досвід доводить одне – всі імперії рано чи пізно розпадаються. І Росія – не виняток.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: