За кілька днів до “кінця світу”. Життя у Всесвіті

Станом на 14 грудня 2012 року у Всесвіті відкрито 126 мультипланетних систем, кожна з яких нараховує принаймні дві планети. Температура на деяких планетах аналогічна земній, умови появи життя також подібні. Так, нещодавно міжнародна команда астрономів підтвердила існування планети Глізе 581g в системі зірки Глізе 581, яка знаходиться в 22 світлових роках від Сонця. Знахідка очолила список потенційно придатних для життя планет. Температура поверхні Глізе 581g аналогічна земній, і теоретично там може бути вода, зазначають вчені.

А Марсохід НАСА Curiosity все-таки виявив на Марсі прості органічні речовини, проте вчені не виключають, що вони опинилися на планеті разом з апаратом. Водночас, у вилученої зі зразків ґрунту води виявилося значно більше важкого ізотопу водню – дейтерію, ніж містить вода з Землі. Тож вода на марсі – це вже факт, доведений дослідами.

Поряд із іншими повідомленнями, зокрема, про паличкоподібні бактерії GFAJ-1 , що за відсутності фосфору здатна замінити його арсеном (миш’яком) в молекулах своїх протеїнів, ліпідів та метаболітів, таких як АТP, а також в молекулах своїх ДНК та РНК, набула нового звучання давно відома ідея, що позаземне життя могло б мати зовсім іншу хімічну будову, коли порівнювати його з більшістю відомих життєвих форм на Землі. А це значить, що воно могло б зародитися і в зовсім інших фізичних умовах.

Зацитую дещо зі статті відомого історика Ярослава Грицака: “1492 року за календарем «від створення світу» був 7000-й. Православні тоді рахували світ від створення, що нібито сталося 5508 років до народження Христа. Бог створив Землю за шість днів, а на сьомий ліг відпочивати. Вважалося, що в Бога один день на Землі триває тисячу років. У останні години перед Божим пробудженням світом мав опанувати Антихрист. Скинути його з трону мало друге пришестя Христа, тобто Апокаліпсис.

Знаків панування Антихриста було тяжко не побачити. Півстоліття до того – 1453 року – невірні захопили Константинополь, столицю православного світу. А ще 25 років потому слуги невірних, кримські татари, напали на іншу православну столицю Київ, і знищили його дощенту. Тому в церковних календарях навіть не писали нічого після 1492-го. Нащо писати, якщо після кінця світу нічого не буде?

Тим часом на другій, західній половині християнського світу теж ширилися чутки про кінець. Там його пов’язували з іншою “круглою датою” – 1500 роком. І готувалися до нього інакше. 1 січня 1492-го іспанські монархи Фердинанд та Ізабелла захопили Кордову, останню мусульманську твердиню на Іберійському півострові. Тим самим закінчили Реконквісту – відвоювання християнських земель у невірних арабів. Перемігши арабів, вони вигнали зі свого королівства євреїв, окрім тих, хто перейшли в християнську віру. За цими “чистками” стояла одна ідея: прихід Христа треба зустріти готовим, навівши лад на своїх землях і спасти душі своїх підданих.

Відповідно, того ж року королівська пара споряджає експедицію Колумба до Індії. Зрозуміло, що останнім рухало прагнення багатства і слави. Але не тільки. Він спішив відкрити шлях до Індії та Китаю, щоб устигнути навернути у християнську віру китайців та індійців, і тим самим дати їм шанс на спасіння.

Замість Індії, Колумб помилково відкрив Америку. Жодна інша помилка у світовій історії не коштувала так дорого: із неї виріс увесь сучасний світ. До того, 150 мільйонів років, світ розходився з одної первісної тверді – яку вчені умовно називають Лемурією – на різні розділені відстанями та водою континенти. Відкриття Америки почало зворотний процес: сполучення всіх континентів і перетворення їх на один глобальний світ. Світ, у якому ми живемо сьогодні”.

От і я вважаю, що людство на порозі великого відкриття (або вже здійснило його), через яке проляже шлях у майбутнє.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: