Вікі любить Землю


30 січня 2013 року, в День народження української Вікіпедії, громадська організація «Вікімедіа Україна» презентувала фотоконкурс «Вікі любить Землю».

Мета цього конкурсу – зібрати фотографії пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду та розмістити їх у Вікісховищі й Вікіпедії – вільній енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони користувачів.

Конкурс був ініційований 2012 року на міжнародній вікіконференції в Белграді українськими та російськими вікімедійцями, які запропонували своїм колегам провести фотоконкурс пам’яток природи, аналогічний конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Реалізувати ініціативу першими наважилися вікімедійці з України.

Під час підготовки «Вікі любить Землю» буде використано позитивний досвід України, набутий під час підготовки і проведення конкурсу “Вікі любить пам’ятки”. Громадська організація “Вікімедіа Україна” підготує перелік із близько 8 тисяч пам’яток природно-заповідного фонду України, серед яких і всевітньовідомі – біосферний заповідник Асканія Нова, Мармурова печера в Криму, озера Світязь і Синевир тощо, і маловідомі, але не менш привабливі пам’ятки: природні, біосферні заповідники, національні природні і регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, ботанічні сади, дендрологічні, зоологічні парки, пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Взяти участь у конкурсі зможе кожен охочий. Для цього слід зареєструватися у Вікісховищі – одному із сестринських проектів Вікіпедії, знайти пам’ятки в своєму районі, сфотографувати їх і завантажити з 15 квітня по 15 травня. Автори найкращих фотографій будуть нагороджені цінними призами. Оголошення результатів і нагородження переможців відбудеться 5 червня у Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

«Вікімедіа Україна» запрошує до співпраці в організації конкурсу Міністерство екології та природних ресурсів України, природоохоронні громадські організації, відділення Фонду Вікімедіа в інших країнах.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: