Челябінський метеорит

Chelyabinsk_meteor_trace_15-02-2013Свіжий анекдот: “Метеорит повинен був упасти 21.12.12, але його доставляла “Пошта Росії”.

Потужність вибуху, що стався в момент входу в атмосферу метеорита над Челябінською областю, склала, за оцінками NASA, від 300 до 500 кілотонн.

Метеорит довжиною 17 метрів, маса якого складала близько 10 тисяч тонн, увійшов в атмосферу Землі на швидкості як мінімум в 64 тисяч кілометрів на годину, повідомляється на сайті Північноамериканського космічного агентства.
Метеорит вибухнув на висоті від 19 до 24 кілометрів. Дані NASA про челябінський метеорит дещо відрізняються від наведених раніше Російською академією наук. За оцінкою російських фахівців, метеорит увійшов в атмосферу на швидкості в 54 тисячі кілометрів на годину і вибухнув на висоті у 30-50 кілометрів.
Як повідомили в Коуровскій обсерваторії, поява одиночки такого розміру в атмосфері Землі передбачити було неможливо. Метеорит пройшов від Казахстану через південь Тюменської, Курганської і Свердловської області.
Над центром Челябінська жителі побачили яскраво-білий спалах, а потім почули сильний хлопок. У багатьох будинках повилітали шибки. Очевидці також спостерігали в небі “хвіст” з клубів білого диму. За останніми даними, кількість постраждалих від падіння уламків метеорита в Челябінській області досягла 1200 осіб. Ця подія може потрапити в історію як інцидент із найбільшою кількістю постраждалих від метеорита.

918572520Челябінський метеорит відволік увагу світової спільноти від розрекламованого астероїда 2012 DA14, який  у ніч із 15 на 16 лютого пролетів поблизу Землі на мінімальній відстані близько 28 тис. км. Астероїд став найбільшим серед тих, що наближалися до Землі на відстань менше 120 тис. км.

Падіння метеоритів є досить рідкісними подіями. 1908 року Тунгуський метеорит перетворив на пустку понад 2 тисячі квадратних кілометрів сибірської тайги. Тоді не повідомлялося про жертви, оскільки вибух стався в малонаселеному районі.

Sikhote-Alin_stamp_1957У новітній історії відомий також Сіхоте-Алінський метеорит, що впав біля села Бейцухе Приморського краю в Уссурійській тайзі в горах Сіхоте-Алінь на Далекому Сході 12 лютого 1947 о 10 годині 38 хвилин. Падіння супроводжувалося вогняною кулею, димним слідом та гучним звуком. Подекуди було вибито шибки. Загальну масу цього залізного метеорита оцінили у 60-100 тонн, знайшли десятки тисяч уламків. Сьогодні він входить до десятки найбільших метеоритів світу.

У Радянському Союзі Сіхоте-Алінський метеорит мав величезну популярність. Його уламки потрапили до багатьох музеїв. 1957 року було навіть випущено спеціальну поштову марку. А 1972-го, після збройного конфлікту за острів Даманський, село з китайською назвою Бейцухе було перейменовано на Метеоритне.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: