Генетичний Адам, схоже, вигадка віруючих

Американські генетики зробили сенсаційне відкриття: існує Y- хромосома, яка майже вдвічі старша, ніж найдавніші представники людини сучасного виду, пише РИА “Новости”. Носій хромосоми – померлий мешканець Південної Кароліни Альберт Перрі.
Зразки ДНК були отримані від родички померлого. Кілька років тому вона передала його тканини в дослідницьку компанію Family Tree DNA. Нагадаю, що всі чоловіки успадковують Y-хромосому по чоловічій лінії. Вважається, що у них є загальний предок – “генетичний Адам”, який жив від 60000 до 140000 років тому. Але виявлена ​​хромосома не змогла вбудуватися в загальне генеалогічне дерево.
Експерт Майкл Хаммер з Університету Арізони вирішив дослідити цей випадок, почавши пошуки хромосоми за всіма доступними базами даних. Підсумок наступний: померлий не був нащадком “генетичного Адама”. Хромосома, про яку йде мова, розійшлася з основною лінією розвитку людства близько 338000 років тому.
Але найдавніші знайдені останки людини сучасного виду датуються приблизно 195000 років. Але родичі хромосоми все ж знайшлися – в ​​африканській базі. Щось схоже фіксувалося у 11 жителів камерунського села. Це означає, що в давнину люди сучасного виду схрещувалися з іншою невідомою популяцією людей, яка згодом повністю зникла. Генетики вважають за необхідне проведення дослідження геному людей, що проживають на південь від Сахари.

Нагадаю, що два роки тому група вчених під керівництвом Даміана Лабуда з університету Монреаля порівняла Х-хромосоми в геномі неандертальців і 6000 наших сучасників, і виявила, що в більшості випадків в людській хромосомі присутнє особливе поєднання генів, яке могло бути успадковане тільки від предка-неандертальця.

Отже, генетика доводить, що не так все просто у ранній історії людства 🙂

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: