Теорія про “Темну матерію” хибна?

16772Нову теорію гравітації, яка пояснює дивний рух зірок у галактиках, запропонував професор Амстердамського університету Ерік Верлінде, фахівець в області теорії струн.
2010 року професор Верлінде здивував усіх новою теорією, згідно з якою гравітація – зовсім не фундаментальна сила природи, а виникає феномен, який діє так само, як температура, яка збільшується від руху мікроскопічних частинок. Тільки гравітація виникає від змін фундаментальних інформаційних частинок, що містяться в самій структурі простору-часу.
Справа в тому, що зірки в зовнішніх областях галактик, таких як Чумацький Шлях, рухаються навколо галактичного центру, зі швидкістю набагато більшою, ніж це могла б забезпечити наявна маса матерії – зірок, планет і міжзоряних газів. Фізики припускали наявність величезної маси темної матерії, яка, на думку вчених, становить 80% Всесвіту. Однак, самі частинки темної матерії ніхто ніколи не спостерігав, незважаючи на постійні спроби виявити цю загадкову субстанцію.

Згідно з висновками Верлінде, необхідності використовувати темну матерію в поясненні феномена гравітаційного прискорення немає. Його теорія точно розраховує швидкість обертання зірок навколо центру Чумацького Шляху, а також рух зірок усередині галактик.

«У нас є свідчення, що новий погляд на гравітацію збігається з даними спостережень, – говорить Верлінде. – За великим рахунком виходить, що гравітація поводиться не так, як стверджує теорія Ейнштейна». «Можливо, ми перебуваємо на порозі нової наукової революції, яка радикально змінить наш погляд на природу простору, часу і гравітації», – заявив учений.

Поза тим, для того щоб виявити нарешті сліди темної матерії був побудований калориметричний електронний телескоп (CALET). Він встановлений на МКС і вивчатиме траєкторію частинок космічних променів, вимірювати їх заряд і енергію.
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: